کاربرد توری فایبرگلاس گچکاری

کاربرد توری فایبرگلاس گچکاری

گچ‌کاری یکی از مراحل نازک کاری درساختمان سازی است. برای پوشاندن سطوح فضاهای داخلی و خارجی ساختمان‌ها از توری فایبر گلاس استفاده می‌شود. به دلیل ویژگی هایی مثل نسوز بون، عایق رطوبتی ، طول عمر بالا بطور گسترده قابل استفاده است. توری فایبرگلاس گچکاری، برای پایدارسازی دیوارهای گچی و مسطح و صاف کردن سطوح، به منظور جلوگیری از ایجاد شکاف و درز کاربرد دارد.

توری فایبرگلاس گچکاری

ویژگی های توری فایبرگلاس گچکاری

  • توری فایبرگلاس گچکاری سبک ‌وزن است و استفاده از آن باعث سنگین شدن لایه سیمانی و گچی نمی‌شود.
  • کار کردن با توری فایبرگلاس گچکاری سبک است. به ‌راحتی می‌توانید ورق‌های بزرگ آن را در رول‌هایی جمع‌وجور تا محل پروژه جابجا کرده و به ‌راحتی این توری ها را بر روی انواع سطوح نصب کنید.
  •  انعطاف‌ پذیری مش فایبرگلاس بسیار زیاد است. این توری ها می‌توانند هر نوع سطح منحنی و یا زاویه‌دار و حتی کنج‌های باریک در فضاهای ساختمانی را بپوشانند.
  • مقاومت شیمیایی توری فایبرگلاس گچکاری زیاد است. لذا باعث تنش‌های شیمیایی در عمق لایه‌های گچی و یا سیمانی نمی‌شود.
  • توری فایبرگلاس ضد رطوبت است. در نتیجه به دلیل وجود آب باد نمی‌کند و باعث تخریب لایه سیمانی و گچی نمی‌شود.
  •  انبساط حرارتی توری فایبرگلاس کم است و در صورت تنش‌های سنگین دمایی تغییر شکل نمی‌دهد. لذا یک زیرلایه محکم و مطمئن برای گچکاری و سیمانکاری است.
  • استحکام فیزیکی توری فایبرگلاس بسیار زیاد است. این توری ها می‌توانند وزن سنگین لایه‌های ضخیم سیمان و گچ را تحمل کنند.
  •  قیمت توری فایبرگلاس ارزان است. استفاده از این توری‌ها در ابعاد بزرگ برای لایه کشی‌های گچی و سیمانی مقرون‌به‌صرفه است.

اجرای توری فایبرگلاس در گچکاری چگونه است؟

از مش فایبرگلاس گچکاری برای پوشاندن سطوح و ایجاد یک ساختار پایه مناسب نصب ملات‌های سیمانی و گچی استفاده می‌شود. برای این منظور لازم است تا در ابتدای کار تمام سطوح ساختمانی را به ‌طور کامل تمیز کنید. هر گونه ناخالصی از روی سطوح ساختمانی زدوده می شود. تمام سطوح  با یک لایه از توری فایبرگلاس گچکاری پوشانده می شود. برای پوشاندن سطوح بزرگ که پهنای یکدست و عاری از انحنا دارند، با مشکل خاصی مواجه نیستیم. اما برای پوشاندن سطوح زاویه‌دار و یا منحنی شکل در ابعاد کوچک لازم است تا از انعطاف توری استفاده کنید. با اندک مهارت می‌توانید از توری فایبرگلاس گچکاری در هر کنج باریک ساختمان استفاده کنید.
توری باید به ‌طور کامل بر روی سطوح قرار بگیرد. از گیره‌های فلزی برای استقرار نهایی توری استفاده می‌شود. پس ‌از نصب توری فایبرگلاس گچکاری مرحله تزریق سیمان و یا گچ می‌باشد. شما می‌توانید از انواع روش‌ها مانند شاتکریت و یا ماله کشی برای پوشاندن توری فایبرگلاس با استفاده از ملات‌های سیمانی و گچی استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)