توری سنگ
توری سنگ

کاربردهای توری فایبر گلاس

کاربردهای توری فایبر گلاس

کاربردهای توری فایبرگلاس

توری‌ فایبر گلاس در صنایع مختلف کاربردهای بسیار زیادی دارند، صنعت سنگ به عنوان پرمصرف ترین حوزه برای توری مش مطرح می باشد، توری و رزین و کاربرد آن در صنعت سنگ با بالا بردن استحکام اسلب و سنگ های تایل فرآوری سنگهای شکننده تر و خرد تر را نیز فراهم می سازد. برای آشنایی بیشتر مطلب توری فایبر گلاس چیست و چه کاربردی دارد را مطالعه کنید.

توری سنگ

مش فایبرگلاس در صنعت سنگ

مش فایبرگلاس مورد استفاده در صنعت سنگ با توجه به رزین هایی که با آنها مورد استفاده قرار می گیرند متفاوت است. برای کارخانجاتی که از رزین های پلی استر استفاده می کنند توری های ۴ در ۴ و با گرماژ ۷۵ کمتر می باشد. این در حالی است که با توجه به قیمت بالای رزین اپوکسی و همچنین کیفیت بالاتر آن جهت استحکام بخشی در کارخانجاتی که از رزین اپوکسی استفاده می‌نمایند.

در اکثر موارد با گرماژ ۶۵ گرم چشمه ۳ در ۳ جوابگو بوده و نیاز مشتریان را برطرف می نماید و در صورتی که سنگ ها دارای ترکهای بسیار زیاد باشند چسبندگی بالایی داشته باشند. توری فایبر گلاس ۷۵ گرم با چشمه‌های ۷ در ۹ تولید شده است استفاده می نمایند. سنگ های مرمریت عموما با توری های سه درسه امکان فرآوری دارند. 

ولی برای سنگ های چینی در صورتی که ترکهای سنگ از تعداد مشخصی بیشتر باشد است از توری ۷ در نوع استفاده میشود. در مورد سنگ های مرمر نیز بسته به سلامت سنگ از تمام توری های فوق استفاده می شود و برای سنگ های گرانیت توری های سه در ۳ بسیار متداول می باشد.

توری فایبرگلاس در چه صنایع دیگری استفاده می شود؟

توری فایبر گلاس در صنعت پتروشیمی:

یکی دیگر از موارد استفاده توری فایبر گلاس در صنایع پتروشیمی می باشد که در نیاز به ترمیم برخی سازه های پتروشیمی مخازن دارای خطوط انتقال استفاده از گروت اپوکسی که به صورت کامپوزیت با مورد استفاده قرار می گیرد امکان ترمیم را میسر می نماید.

مش روی سنگ

کاربرد توری فایبر گلاس در قطعات پیش ساخته بتنی:

همچنین در تولید قطعات پیش ساخته بتنی جایگزین کردن توری فایبرگلاس به جای فنس و گابیون های فلزی که آنها نیز از خانواده مشها بوده و موجب کاهش وزن و جلوگیری از زنگ زدگی و پوسیدگی خواهد شد همچنین کاهش وزن مرده ساختمان به واسطه سبک سازی صورت گرفته بسیار حائز اهمیت می باشد.

کاربرد توری فایبر گلاس در صنعت عایق بندی:

همچنین از توری های مش فایبرگلاس در عایق کاری و عایق های رطوبتی استفاده می‌شود چرا که پلیمرها باندینگ بسیار خوبی با گروه‌های پلیمری و سیمانی ایجاد کرده و ضمن بالا بردن استحکام با توجه به وزن پایینی که دارد جذابیت بسیار زیادی را برای مجریان فراهم می‌کند. از دیگر مزایای توریهای مس در عایق های رطوبتی و عایق کاری ، عدم زنگ زدن این فلز و ارزان بودن نسبت به گزینه های مشابه از فلزات است.

استفاده از توری فایبر گلاس در صنعت گچکاری:

در گچکاری و سیستم‌های درایوال نیز مش فایبر گلاس استفاده می شود که به جهت جلوگیری از ترک خوردن و نشست های ساختمان اهمیت می باشد در کل استفاده از پلیمرها در صنعت ساختمان امروزه تقاضای بسیار بالایی را ایجاد نموده است و در تمام حوزه‌ها پیشرفت های چشمگیری را شاهد بوده ایم.

5/5 - (26 امتیاز)