رزین اپوکسی پشت سنگ - تورایران
رزین اپوکسی پشت سنگ - تورایران

رزین پشت سنگ، کاربرد و انواع آن

رزین پشت سنگ، کاربرد و انواع آن

فهرست عناوین مقاله

در صنعت سنگ، جهت مقاوم سازی و افزایش استحکام آن از توری فایبر گلاس و رزین پشت سنگ استفاده میشود. رزین اپوکسی پشت سنگ و رزین اپوکسی روی سنگ جزء محصولات مصرفی اصلی در فرآوری سنگ در کارخانجات سنگ‌بری می‌باشد و برای رسیدن به نتیجه مطلوب می‌بایست در کنار انتخاب اپوکسی مناسب از توری مش فایبرگلاس خوب استفاده شود. در ادامه رزین پشت سنگ، توری فایبر گلاس بیشتر توضیح میدهیم. همراه ما باشید تا پایان این مبحث.

کاربردهای توری فایبرگلاس

کاربرد عمده توری های مش فایبرگلاس در صنعت سنگ و جهت استحکام‌بخشی به آن است. مش فایبر گلاس در آببندی، عایقکاری، گچکاری، ترک دیوارهای گچی، سیمانکاری و سقف پشت بام ها و کف استخرها استفاده میشود.

نحوه مقاوم سازی سنگ

در پروسه تولید سنگ در کارخانجات سنگ‌بری با توجه به نوع سنگ و میزان سلامت آن فرآوری‌های مختلفی را انجام می‌دهند. یکی از مراحل مقاوم‌سازی سنگ با رزین‌های اپوکسی و مش فایبرگلاس می‌باشد. در این روش پشت سنگ مورد فرآوری قرار گرفته که برای این منظور لازم است سنگ کاملاً خشک و فاقد هرگونه چربی و روغن باشند. پس‌ از آن لازم است تا توری با چسب به پشت سنگ بچسبد در این حالت اگر امکان گرم کردن سنگ باشد خیلی بهتر است و موجب افزایش مقاومت رزین اپوکسی پس‌از خشک شدن می‌شود.

در صورت استفاده از خطوط کوره مداوم با توجه به محدودیت زمان خشک شدن لازم است این زمان در طراحی محصول رزین پشت سنگ (epoxy resin on stone) در نظر گرفته شود و از رزین پشت سنگ مناسب با هارد نری (hardener) استفاده شود که در طول خط ژل تایم اپوکسی با توجه به دمای سنگ پشت سر گذاشته شود.

انواع اپوکسی سنگ بر اساس اندازه

انواع اپوکسی رزین‌های پشت سنگ که در ایران وجود دارد دارای ویسکوزیته‌های مختلف می‌باشد که بین ۱۰ تا ده‌هزار می‌تواند باشد و زمان ژل تایم اپوکسی های بین ۱۵ دقیقه تا ۲۴ ساعت متغیر است و در مورد توری فایبر گلاس مورد استفاده در صنعت سنگ عموماً تئوری‌های 3*3 در کارخانجات سنگ‌بری در کشور استفاده می‌شود.
علت تمایل کارخانجات به استفاده از توری 3*3 استحکام خوب و همچنین مصرف بهینه‌ای برای اپوکسی دارد.

انواع توری فایبر گلاس بر اساس اندازه

توری فایبر گلاس 3*3 با وزن ۶۰ گرم بر مترمربع و ۶۵ گرم بر مترمربع عرضه می‌شود که شما می‌توانید برخی از انواع این توری ها با مش های مختلف را مشاهده و بررسی کنید.

نوع توریاندازه چشمهسایز عرض
توری فایبرگلاس 60 و 65 گرمی3*340 سانتیمتر
توری فایبرگلاس 60 و 65 گرمی3*360 سانتیمتر
توری فایبرگلاس 60 و 65 گرمی3*380 سانتیمتر
توری فایبرگلاس 60 و 65 گرمی3*3100 سانتیمتر
توری فایبرگلاس 60 و 65 گرمی3*3120 سانتیمتر
توری فایبرگلاس 60 و 65 گرمی3*3130 سانتیمتر

همچنین این توری ها سایزهای دیگری مانند 140سانتی، 150 سانتی، 160 سانتی، 170 سانتی، 180 سانتی، 190 سانتی و 2 متری دارد. توری های 60 گرمی با چشمه‌های 2*1 نیز موجود می‌باشد که عرض رول‌های آن از عرض ۱۲۰ سانتی‌متر تا ۲ متر می‌باشد.

توری های ۷۵ گرمی با چشمه‌های 4*4 نیز مورد استفاده در صنعت سنگ می‌باشد که عموماً برای فرآوری با رزین پشت سنگ پلی استر می‌باشد و در عرض‌های مختلف از ۱۰۰ سانتی‌متر قابل تهیه می‌باشد. در جدول زیر سایزهای مختلف توری فایبرگلاس را میتوانید ببینید و با یکدیگر مقایسه کنید.
توری 75 گرمی 4*4 عرض 100 عرض ۱۲۰ عرض ۱۳۰ عرصه ۱۵۰ عرض ۱۶۰ عرض ۱۷۰ عرض ۸۰ عرض 190 و عرض ۲ متر پرتقاضا ترین سایزهای توری 4*4 می‌باشد. هم چنین توری هایی با وزن ۷۵ گرم نیز در تمام عرض ها قابل سفارش می‌باشد.

برای دریافت مشاوره خرید توری فایبرگلاس کلیک کنید.

نکات مهم در تهیه رزین پشت سنگ

برای تهیه رزین پشت سنگ اپوکسی مناسب انتخاب‌های بسیاری وجود دارد. تولیدکنندگان داخلی و واردکنندگان خارجی در این حوزه فعالیت گسترده‌ای دارند و در زمینه مصرف رزین اپوکسی سنگ یکی از بازارهای بزرگ برای این‌موضوع می‌باشند.

شرکت‌هایMalepox, Massimo, valentino, verto, Royal stone care, Maramo, Dr. resin  Repox, Tenax, Akemi, Apox جزء فعالان فعلی بازار رزین اپوکسی در صنعت سنگ هستند. رزین اپوکسی پشت سنگ و رزین اپوکسی روی سنگ جزء محصولات مصرفی اصلی در فرآوری سنگ در کارخانجات سنگ‌بری می‌باشد و برای رسیدن به نتیجه مطلوب می‌بایست در کنار انتخاب اپوکسی مناسب از توری مش فایبرگلاس خوب استفاده شود.

مش فایبرگلاس با کیفیت‌های متفاوتی در بازار قابل تهیه می‌باشد. یکی از قدیمی‌ترین و باکیفیت‌ترین برندهای فعال در زمینه توری فایبر گلاس مارا مو می‌باشد. توری های مارامو در انواع 2*1، 3*3، 4*4، 5*5، 7*9 عرضه می‌شود که شما می‌توانید برای تهیه آن‌ها از کارشناسان بازرگانی ما نیز استفاده نمایید.
برند Verto که جزء توری های فایبرگلاس با کیفیت بالا می‌باشد و همچنین توری های Valentino نیز در بازار جزء بهترین توری های فایبرگلاس می‌باشد. برند Massimo نیز از دیگر برندهای فعال در عرضه توری فایبر گلاس می‌باشد که شهرت توری های آن به واسطه عرضه مش‌های فیبر شیشه ۷۵ گرمی می‌باشد.

4.3/5 - (9 امتیاز)