توری فایبرگلاس بتن
توری فایبرگلاس بتن

توری فایبرگلاس بتن چه کاربردی دارد؟

توری فایبرگلاس بتن چه کاربردی دارد؟

بتن یکی از مهم ترین دستاورد های بشر است که تاکنون رونق خود را حفظ کرده و همچنان به عنوان پرچم دار مصالح ساختمانی، کاربرد های گوناگونی دارد. این ماده در صنایع مختلف و به صورت های متفاوتی مصرف می شود. قطعات بتنی پیش ساخته یکی از انواع فراورده های بتنی است که با توجه به خواص و ویژگی های خود، کاربردهای فراوانی دارد. با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی و نیاز به ساخت بناها و سازه های بتنی با سرعت بیشتر، اهمیت قطعات پیش ساخته، بیش از پیش برای ما  آشکار می شود.

به طور کلی بتن در ساخت سازه های متفاوتی کاربرد دارد که عبارتند از:

 • بناهای مسکونی، تجاری و اداری
 • ساخت سدها
 • پل ها
 • فرودگاه ها
 • سپرهای محافظتی برای کنترل تابش های مخرب و غیره

اما مزیت ویژه قطعات بتنی پیش ساخته، دارا بودن خواص و ویژگی های مطلوب است که سرعت ساخت و ساز را تا قدری افزایش داده است.

بتن پیش ساخته چیست و چه کاربردی دارد؟

بتن یکی از مصالح پرکاربرد در صنایع مختلف است. بتن پیش ساخته برای اولین بار در سال های دهه 50 و 60 میلادی مورد استفاده قرار گرفت، اما پیشرفت و رونق این قطعات را بدون شک، مدیون دستاورد های مهم قرن 21 هستیم. این ماده به طور عمده به دو صورت بتن آماده و قطعات پیش ساخته مورد استفاده قرار می گیرد.

بتن آماده که از قدیمی ترین روش های مصرفی بتن می باشد، با توجه به حجم پروژه و نوع بتون مورد نیاز، در محل کارگاه آماده و اختلاط می شود و یا در کارگاه های اختلاط بتن و بچینگ پلانت ها اختلاط شده و با ماشین های حمل بتن، تراک میکسر ها به محل پروژه منتقل می شود.

قطعات پیش ساخته بتنی که یکی از اختراعات مهم بشری در صنایع ساخت و ساز می باشد، برای مصارف مختلفی، در ابعاد و اندازه های مختلف، در کارخانه های مربوطه تولید می شود. این قطعات بتونی قبلا در قالب های مخصوص ریخته شده و تنها نیاز به نصب در محل پروژه دارند.

توری جهت مسلح کردن بتن

توری جهت مسلح کردن بتن

بتن مسلح با الیاف شیشه  یا «GFRC» ماده ای است که از الیاف بسیار ظریف شیشه ای تشکیل شده است. این نوع بتن از سبک‌ترین انواع بتن الیافی است که برای ساخت المان‌های نازک مورد استفاده قرار می گیرد.

توری فایبر گلاس از الیاف شیشه تشکیل شده است. هدف استفاده از مش الیافی کاهش هدررفت آب از بتن و افزایش یکپارچگی ساختاری آن است. همچنین از این نوع برای ایجاد مقاومت ضربه ای بالاتر در بتن، جلوگیری از ذوب شدن و افزایش مقاومت آن استفاده می شود. بر خلاف مش سیمی، این نوع خاص از آرماتورها بیش از یک لایه تکیه گاه ایجاد می کند و بتن را در تمام سطح آن تقویت می کند.

توری فایبر گلاس مورد استفاده جهت مسلح کردن بتن معمولا 120 گرم و 160گرم می باشد، توری 160 گرم باید دارای مشخصات زیر باشد:

 • 1 متر
 • طول 50 متر
 • چشمه 5*5

توری 120 گرمی نیز باید مشخصات زیر داشته باشد:

 • عرض 1 متر
 • طول  100متر
 • چشمه 10*10

خرید توری فایبرگلاس بتن

باتوجه به این که توری فایبر گلاس یک محصول جدید است و کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف دارد. یکی از این صنایع، صنعت ساختمان سازی است. این محصول دارای مش ها و گرماژهای متنوع است. سایت toriran.ir با توجه به نیاز مشتریان اقدام به عرضه انواع مختلف توری های مش فایبرگلاس با وزن‌ها و چشمه‌های مختلف نموده است.

5/5 - (3 امتیاز)